Кошик
158 відгуків
Райский Садочек
+380995620382
+380995620382

Правила вирощування троянд.

Правила вирощування троянд.

Як правильно вибрати здоровий саджанець.


Вибір саджанці                                                             Саджанці зазвичай продаються з відкритою кореневою системою,із закритою і саджанці в контейнерах.
Перевага придбання кущів з відкритими корінням полягає в тому, що ви маєте можливість розглянути розвиненість кореневої системи. Саджанці вищої категорії мають не менше трьох стебел, середньої — не менше двох. Зверніть увагу на листя і пагони, можливо, на них будуть помітні ознаки захворювання. Коренева система повинна бути добре розвинена (діаметр кореневої шийки – близько 8-10 мм). Обережно наскрібши нігтем один з корінців: коріння повинні бути пружні, білого кольору.
Троянди з оголеними коренями можна купувати тільки в основний посадковий період, так як навіть нетривале зберігання може призвести до пересихання кореневої системи.
Саджанці з закритими корінням — більш надійний варіант. Їх перевага — захищеність кореневої системи від різних пошкоджень під час перевезення, транспортування.
Можна купити саджанці в контейнерах. Проте заздалегідь перевірте міцність посадки рослини, переконайтеся, що воно не було пересаджено незадовго до моменту продажу. Плюс контейнерних саджанців — візуальна оцінка забарвлення і будови квітки.

Вибір місця для посадки троянд
Сприятливе місце: добре освітлена сонцем частина саду. Сонце повинно освітлювати троянди вранці, в той час як вдень необхідна легка тінь, що вкриває їх від спекотних послеполуденных променів. Важливо також знати, що сорти темних відтінків можна висаджувати під прямими сонячними променями — краще місце висадити троянди світлої колірної гами.
Несприятливе місце для троянд: північна частина саду, що продувається вітрами, а також під деревами, впритул до стін будівель та парканах. Крім того, не слід розміщувати нові молоді троянди поруч зі старими. Якщо кущ перебуває у постійній тіні, це призводить до інтенсивного вертикального зростання і подальшого виснаження рослини. Холодний вітер зневоднює листя і розгойдує кущ, вихід — установка живоплоту, її слід зробити так, щоб не затінювати троянди.
Сприятливий грунт для троянд. Неважкі суглинні грунти, багаті гумусом, легко проникні для повітря і вологи. Це ідеальні грунту, але зустрічаються рідко.
Менш сприятливі грунту для троянд легкі піщані й супіщані ґрунти, взимку вони часто промерзають, а влітку перегріваються, з них швидше вимиваються поживні речовини. Для збагачення грунту вносять перепрілий гній, дернову землю, торф і вапно. Вимагають покращання і важкі глинисті ґрунти, де надовго затримується волога. Такі ґрунти слід дренувати, вносити пісок, перегній, компост, торф. При нестачі кисню погіршуються дихання і ріст коренів, а надмірна вологість уповільнює розвиток кореневої системи і веде до загибелі рослини.
Несприятлива для троянд ґрунт перезволожений, болотиста, з високим рівнем грунтових вод. Надмірна кількість вологи на ділянці погубить кущ. Грунтові води не повинні бути вище 1,5 метрів.
Грунт для троянд краща слабокисла, рН (показник рівня кислотності ґрунту) — 6, 0-6, 5. При рН близько 7 грунт вважається нейтральною, при рН нижче 7 — кислою, а з рН вище 7 — лужний. Для підвищення кислотності в грунт додають торф і гній, а щоб позбутися від шлаків, вносять золу, вапно або доломітове борошно.
Слід уникати болотистих, засолених і кам'янистих грунтів. В районах з холодним кліматом і коротким влітку трояндам потрібні грунту з лужною реакцією.
Не рекомендується вкорінювати саджанці на місце, де раніше росли кущі троянд. Від виснаження грунт тут може бути заражена шкідниками і збудниками хвороб. Якщо ж іншого варіанту немає, зніміть грунт шаром 70 см і засипте новий.

Час для посадки троянд: В яку пору року можна садити троянди?
Контейнерна троянда троянда з відкритою кореневою системою, відповідно (Малюнок з книжки «Троянди» Алана Титчмарша)Висаджують троянди до розпускання бруньок, як тільки ґрунт прогріється до +10 °С (на півдні — в квітні, в середній смузі — в кінці квітня — початку травня). Під час весняної посадки їх коріння вкорочують до 30 див. Якщо рослина вже куплено з обрізаними корінням, зрізи потрібно оновити. У паркових, плетистих, полуплетистых троянд коріння злегка вкорочують і видаляють слабкі або пошкоджені верхівки пагонів. У ґрунтопокривних троянд лише оновлюють зрізи коренів. Вкорочують пагони у високорослих троянд на 10-15 см, у плетистих — до 35 див. Відразу після посадки потрібно вкоротити їх гілки над шостою ниркою, а стовбурові пагони — над третьою. У троянд флорибунда залишають 3-4 бруньки, у чайно-гібридних — 2-3.
Троянди, висаджені навесні, вимагають багато уваги: необхідно постійно слідкувати за вологістю ґрунту, ретельно притіняти саджанці від сонця.
Не рекомендується весняна посадка троянд, якщо грунт мокра і важке: під час посадки вона ще більше ущільнюється, її важко розпушити. Настійно рекомендується висаджувати навесні штамбові троянди, так як квіти саме цього сорту з працею переносять осінню посадку.
Весна — оптимальний період для висадки троянд та в гірській місцевості.
Восени висаджують троянди починаючи з першої декади вересня до середини жовтня — щоб пагони встигли вкоренитися до заморозків. Якщо буде висаджуватися троянда з відкритою кореневою системою, то більш рання посадка такого саджанця небажана: рослина почне витрачати занадто багато енергії на ріст молодих пагонів і бруньок, а в результаті слабшає і може не перенести зимові холоди. А якщо висадити троянди пізніше, скажімо, в кінці жовтня, вони можуть не встигнути вкоренитися, погано перезимують і навіть можуть загинути.
При осінній посадці відрізають тільки пошкоджені гілки і кінці підломлених пагонів. Можна усунути і недозрівші пагони, залишивши лише 3-5 найсильніших. Обрізку пагонів на декілька вічок краще відкласти до весни.
Троянди, висаджені восени, перший раз обрізають наступної весни, змащуючи місця підрізування садовим варом.
Влітку троянди також можна висаджувати, але в цьому випадку саджанці повинні бути з закритою кореневою системою.
Протягом всього сезону можна висаджувати троянди, вирощені в контейнерах.
Якщо рослини куплені восени, а вдарили морози, висаджувати їх вже небажано, краще прикопати до весни в тінистому місці, опустивши під нахилом в землю на 10 см нижче місця окулірування. Сухі корені обов'язково зволожите, для цього опустіть саджанець на дві години у відро з водою. При прикопке кущики рясно поливають, засипають землею, злегка притоптують і загортають.

Правила вирощування троянд без проблем: Як підготувати куплені троянди до посадки?
Обрізка троянди перед посадкою (Малюнок: flowerlib.ru)За день до посадки троянди поміщають у воду на 10 годин. Перед посадкою коріння вкорочують до 20 см, а пошкоджені обрізають до здорової тканини. Видаляють засохлі гілки, що залишилися, обрізають. При цьому у сильних пагонів залишають п'ять нирок, у менш сильних — три, слабкі пагони зрізують, залишаючи не більше 3 мм у їх підстави.
В залежності від сорту при весняній посадці пагони підрізають наступним чином: у чайно-гібридних — до 10-15 см, у флорибунди — до 20 см, у паркових — тільки верхівки. У плетистих троянд намагаються зберегти батоги. Мініатюрні, почвопокривні, кущові не потребують обрізки.
Для кращої приживлюваності коріння слід змочити в розчині глини і коров'яку (3:1), додаючи на одне відро розчину одну таблетку гетероауксину, попередньо розчинений у воді.
При осінній посадці саджанці не обрізають, видаляють лише підсохлі верхівки пагонів до здорової деревини, коріння підрізають до 20-25 см.

Тонкощі посадки і підготовки троянд
Посадка штамбової троянди (Малюнок: supersadovnik.ru)Саджанець троянди опускають у лунку і розправляють коріння. Враховуйте правильну глибину посадки для щеплених троянд. Місце щеплення (потовщення між корінням і гілками) повинне знаходитися на 2-3 см нижче рівня землі. Важливо, щоб земля щільно прилягала до коріння. Саджанець рясно поливають, і коли вода вбереться, перевіряють стан місця щеплення. Якщо земля осіла, саджанець трохи піднімають і додають землю. Потім загортають його на 20-25 см і притіняють протягом 10-12 днів. Після посадки троянд стежать за вологістю ґрунту. У суху погоду троянди поливають кожні 4-5 днів.
Якщо ж грунт на ділянці не відповідає необхідним вимогам для висаджування троянд і треба використовувати заправну суміш, то техніка посадки трохи інша. На дно ями горбочком насипають суміш, а зверху присипають шаром родючої землі без добрив, щоб захистити коріння від опіків. Ставлять кущ, засипають його знову ж грунтом без добрив і ущільнюють її. В іншому відмінностей немає.
Навколо посадженого кущика роблять лунку і, поливаючи, тричі заповнюють її до країв водою. Після вбирання вологи лунку засипають землею. Потім саджанці підгортають, щоб всі пагони на висоту 20 см були закриті — це охороняє їх від висихання. Після того, як паростки досягнуть 2-5 см, троянди разокучивают, а грунт навколо присипають (мульчують) перегноєм, компостом, соломою або торфом шаром в 4-6 див.
Вьющиеся розы следует сажать так, чтобы место прививки находилось на 8–10 см ниже уровня поверхности, что способствует развитию привитых побегов. После посадки розы также следует окучить. Если вьющаяся роза будет расти у стены дома, то расстояние от стены должно быть не менее 50 см. Растение высаживают под углом к стенке. 
Штамбову троянду рекомендується садити, прикріплюючи її стовбур до підпорки, інакше вона не витримає власної ваги. Підпору встановлюють в ямі до того, як туди помістять рослина. Підпора повинна бути міцною і досягати крони, щоб захистити рослину від сильного вітру. Троянду прикріплюють до підпорки на рівні крони міцно і так, щоб прив'язь не змогла сповзти вниз по стовбуру і опорі. Хороший посадочний матеріал можна придбати в інтернет - магазині "Райський садочок ".