Акроклинум
Вирощування акроклинума
Акроклинум (Гелиптерум) – витончене трав'яниста однорічна рослина з тонкими стеблами і ніжними квітками. Кущик заввишки 50-60 см практично позбавлений листя і увінчаний поодинокими суцвіттями діаметром 3-4 див.
Найчастіше зустрічаються акроклинум білого і рожевих відтінків, але деколи можна побачити також жовті і червоні квіти.
Зовні акроклинум схожий на маргаритки, але цінується, перш за все, в якості сухоцвіту. Прості, напівмахрові або махрові пелюстки в його невеликій кошику на дотик сухі і нагадують луску або крила комах.
Хоча рідними для цього однолетника є тропіки та субтропіки, воно чудово прижилося в середній смузі, не вимоглива до догляду і досить стійке до хвороб і нападу шкідників.
Гелиптерум віддає перевагу добре дренований грунт і сонячне місце розташування, а також не терпить вогкість. Догляд за ним полягає переважно в періодичних прополки і розпушуванні землі.
Також, незважаючи на посухостійкість акроклинума, періодичний помірний полив в суху погоду позитивно позначиться на цвітінні. Добре реагує на підживлення мінеральними добривами, яку рекомендується робити раз в два тижні до початку цвітіння. Однак важливо врахувати, що свіжі органічні добрива воно не переносить. Цвітіння триває з липня по серпень.
Розмноження
Розмножується насінням, які можна висівати в травні безпосередньо у відкритий грунт, присипавши їх після цього шаром землі в півсантиметра. Якщо погода дуже засушлива, рекомендується прикрити засіяний грунт укривним матеріалом (наприклад, лутросилом, спанбондом) або звичайної папером.
Всходы появляются обычно спустя 5-7 дней. Если сеянцы взошли густо, их придется один раз проредить, оставив всходы на расстоянии 15-20 см. Сеянцы, удаленные с грядки, можно перенести на новое место, а чтобы они хорошо принялись, перед прореживанием нужно как следует полить, а затем аккуратно выкапывать небольшой лопаткой или вилкой. Укорененные экземпляры необходимо будет еще раз обильно полить и на некоторое время притенить.
Выращивать гелиптерум можно и с помощью рассады. Для этого в марте-апреле семена высевают в ящики, а после появления пары настоящих листков пикируют в торфяные горшочки. В середине или конце мая рассада высаживается в грунт. Следует учесть, что чем больше растение – тем сложнее оно переносит пересадку из-за повреждения при этом корневой системы. Если же сломается верхняя часть ростка, не нужно расстраиваться и выбрасывать побег – такое растение будет лучше куститься.
В ландшафтном дизайне использование акроклинума уместно для разных типов цветников. Он прекрасно оттенит альпийскую горку. рабатку, рокарий и другие цветочные композиции, где создаст удачные сочетания с другими цветами.
В срезке, может играть первую скрипку в зимних букетах, бутоньерках, панно и различных миниатюрных композициях. Чтобы цветы были наиболее эффектными, их срезают полураскрытыми, со светло-желтой серединкой. Пучки подвешивают цветочными головками вниз и оставляют в прохладном и хорошо проветриваемом помещении до полного высыхания.