Арктотис
Арктотис родом з Південної Африки. Таке походження обдарував його світлолюбних і посухостійких характером. Тому для них вибирають відкриті сонцю ділянки.Ґрунти воліють легкі, з вапном у складі грунту. У дикій природі арктотис виростає в скелястій місцевості, тому звик до кам'янистій землі. При необхідності на клумбі влаштовують дренажний шар – вогкість квітка не любить. Посадка
Розмноження арктотиса насінням здійснюється посівом відкритий грунт в першій декаді травня або через розсаду – для цього посів виконується в парниках і теплицях в березні-квітні.
При розсадному способі дотримуються наступній послідовності:
- Для розсади потрібні широкі контейнери.
- За відсутності теплиці посіви накривають широким склом або плівкою.
- Перші сіянці стануть помітні днів через сім, слідом за ними проклюнуться та інші – проростає аркторис нерівномірно.
- Полив сходів виконують помірний.
- Через 3 тижні сіянці пікірують в окремі горщики.
Важливо. Слід бути готовим до того, що корені у рослини довгі, тому стаканчики вибирають не менше 9 см заввишки.
Висадка у відкритий грунт можлива в останній декаді травня. Низькорослі сорти садять на відстані не ближче 20 см, високорослим необхідно більше простору – близько 40 див. Подальший догляд
Догляд за арктотисом не представляється складним – це часті розпушування грунту і регулярний помірний полив. Щоб кущики краще розвивалися і були більш пишними, їх необхідно прищипувати.
Важливо. Не можна заливати квітка, його коренева система досить глибока і призначена для поглинання вологи з товщі землі.
Внесення добрив
Квітка невимогливий до підкормкам. Потрібно пам'ятати, що свіжі органічні добрива для нього шкідливі. В період цвітіння можлива підживлення комплексним мінеральним добривом.