Абутилон
Декоративні сорти абутилона вирощують в домашніх умовах. Кімнатний абутилон отримав назву «кімнатний клен». Клен-абутилон, вирощений у домашніх умовах, має гарні декоративні квіти, які можуть відрізнятися один від одного формою і кольором.
Форма квітів абутилона домашнього буває:
- колокольчиковая;
- колесовидная;
- воронковидна.
Бруньки квітки формуються на нових пагонах рослини. Знаходяться в пазухах листків. Листя живцеві, розташовані по черзі. Маю довжину від 4 до 10 див. Листя, як і квіти, залежно від сорту, можуть розрізнятися і бувають, п'ятилопатеві з городчатой окантовкою, яйцевидні і трилопатеві.
Цвіте абутилон рясно, з весни по осінь, іноді взимку. Квітки пониклі, з численними жовтими тичинками, зрощеними тичинковими нитками в трубку, навколишнє маточка. Забарвлення квітів залежить від сорту, може бути білого, золотистого, червоного, бордового. У висоту кімнатний квітка може досягати 2-3 м.
Рослина світлолюбна, але погано переносить різкий перехід на більш яскраве світло. Ідеально, якщо на квітку буде падати яскраве, але розсіяне світло. Від великої кількості світла залежить цвітіння домашньої культури. Абутионы, мають строкату або світле, майже біле листя, краще затінювати. Інакше забарвлення може не зберегтися і стати зеленою.
Краще всього кімнатний клен себе почуває на підвіконнях, що дивляться на що виходять на схід, південний схід, захід або південний захід. На південній стороні, опівдні, буває занадто багато сонця. Воно здатне спалити рослина. На північній стороні сонячні промені не будуть потрапляти на клен, чому він не буде цвісти.
На замітку!
Якість освітлення впливає на зовнішній вигляд рослини. Його компактність. У тіні пагони абутилона подовжуються. Листя рідшає, що утруднить обрізку і формування клена.
Влітку корисно виставляти квітка на відкрите повітря, на тіньову сторону. Там він почуває себе чудово. Розростається і радує рясним цвітінням. Взимку рослина міститься у світлому прохолодному приміщенні. Якщо рослину висаджують у грунт, то на зиму його вкривають спеціальним матеріалом для утеплення.
Поливают абутилон обильно, но не допускают застоя воды. Вода для полива должна быть комнатной температуры, мягкой (рН 5,0). В период интенсивного роста и высокой температуры воздуха у растений очень высокая потребность во влаге. Пересушивание земляного кома ведет к сбрасыванию листьев и бутонов. Листья желательно регулярно обрызгивать кипяченой водой — она не оставляет белых пятен. Поливать домашний клен нужно тогда, когда грунт немного подсохнет сверху. Зимой полив сокращают. Поливают умеренно по мере высыхания почвенного грунта.
Важно!!!
Поливають квітка тільки теплою водою чи водою кімнатної температури. Для поливу підійде тала вода.
Підгодовувати абутилоны необхідно регулярно, кожні 7-10 днів, комплексними мінеральними добривами. Не виключаючи зимові місяці. Взимку рослину потрібно обприскувати хелатом заліза, для профілактики залізодефіциту у зв'язку з недоліком світла в цей період. Час від часу Абутилон обробляють Епіном, Смарагдом або Цирконом. Можуть застосовуватися органічні підгодівлі. Для рясного цвітіння використовують препарати з фосфором і калієм, вони сприяють формуванню бутонів. Після обрізки кімнатний клен підживлюють азотом.