Технологія вигонки тюльпанів в домашніх умовах
Період охолодження тюльпанів
Ємності з посадженими цибулинами розміщують у приміщенні (підвал або холодильник) зі стабільною температурою +9оС і вологістю повітря 60-70% для вкорінення. Для різних сортів період укорінення може становити від 13-14 до 20 тижнів. В період холодного зберігання посадки періодично переглядають і поливають. У разі коливань температури можна стримати зростання обкладыванием посадок снігом замість поливу.
Для розміщення в побутовому холодильнику горщики з тюльпанами попередньо упаковують в поліетиленовий пакет.
Технологія вигонки тюльпанів
До переміщення ящиків з пророслими цибулинами на світло слід починати тоді, коли паростки досягнуть 5-6 см, а зачаток квітки вийде за межі запасаючих лусок і буде прощупуватися в нижній частині пагона.
Температура. При перенесення ящиків на світло температура не повинна перевищувати +12+14проС. Через 3-4 дні температуру підвищують до +16+180С вдень і +14+15оС вночі і дають повне освітлення. Коли бутони почнуть забарвлюватися, температуру знижують до +15проС. При цьому подовжується період цвітіння, квітка стає великим, а квітконосне стебло міцним і високим. Знижуючи температуру в період фарбування або дещо раніше, можна підвести цвітіння до наміченого терміну. Однак необхідно враховувати, що зниження температури протягом доби на 2,5проС від норми затримує початок цвітіння на один день.
У разі запізнення цвітіння до наміченої дати, підвищення температури до +20проЗ здатне наблизити цвітіння на 2-3 дні.
Освітлення: У перші 3-4 дні освітлення слабке. Якщо паростки маленькі - 3-4 см, то їх затінюють чорним нетканим покривним матеріалом, намагаючись не торкатися паростків. Щодня на 1-1,5 год притінення прибирають, а приміщення провітрюють. За 2-3 дні паростки підростають до 6-8 см, тоді притінення знімають і дають повне світло.
Великі цибулини, пройшли охолодження, при зростанні вимагають мало світла. Однак освітленість має значення і впливає на якість зрізу. Давно встановлено, що освітленість 900 лк є мінімальною "порогової", при якій всі рослини зацвітають. При 800 лк цибулини 1 розбору не цвітуть.
Навіть при сонячному лютому тюльпанам необхідно продовжити світловий день на 3-5 годин, інакше листя будуть слабко пофарбовані. На 1 кв. м потрібно досвечивание 40-60 Вт, а сумарна довжина світлового дня повинна становити 10-12 годин. Фитолампы підвішують на висоті 0,5 м і зберігають це відстань в процесі росту рослин.
Полив проводиться щодня вранці, уникаючи попадання води на листя.
Тюльпани слід поливати холодною водою (+8+12оС), краще талої, оскільки в ній міститься мінімальна кількість солей і кислот. У перші 7-10 днів краще поливати через раз 0,2% розчином кальцієвої селітри, яка сприяє утворенню міцних квітконосів, високодекоративних квіток і збільшує продуктивність цвітіння.
Підживлення. Процес вигонки цибулинних рослин повністю йде за рахунок мобілізації поживних речовин, накопичених в запасаючих чешуях цибулини. Період вигонки складає всього 16-30 днів, і в умовах оранжереї підгодівлі не встигають засвоїтися. При культивуванні тюльпанів в ящиках на бідному ґрунті в умовах гарного освітлення доцільно все ж проводити підгодівлю спеціальним рідким добривом для цибулинних. Однак надлишок добрив викликає опіки листя і несприятливо позначається на якості квітів, а також може викликати затримку цвітіння на 1-6 днів.
Помічено, що підгодівля 40 г калійної і 20 г аміачної селітри на 10 л води через 10-12 днів після пристановки сприяє збереженню цибулин після вигонки.
Рослини зацвітають в середньому через 3 тижні виключно дружно (протягом 2-3 днів) і цвітуть 7-10 днів. Навіть при однакових термінах посадки і режимах підготовки цибулин термін їх цвітіння в залежності від умов року може варіювати в межах 6 днів. Якщо в момент фарбування бутонів температуру знизити до +10+12проЗ, то цвітіння триває 10-14 днів. Хороший посадочний матеріал можна придбати в інтернет - магазині "Райський садочок ".