ГІАЦИНТИ ,ВИГОНКА І ДОГЛЯД,
ГІАЦИНТИ ,ВИГОНКА І ДОГЛЯД,
Гіацинт- традиційний садовий квітка. Але вже в кінці зими – початку весни, коли на квітниках ще лежить сніг, гіацинти разом з іншими первоцвітами (крокуси,тюльпани) вже щосили продаються в горщиках. Особливо багато їх у переддень 8-го Березня.
Вигонка гіацинтів в домашніх умовах
Вибір і підготовка цибулин
Якщо у Вас немає своїх цибулини гіацинта, їх доведеться купити. Квіткові магазини зазвичай мають у продажу цибулини вже підготовлені до вигонці, що пройшли специальнуюна обробку. Такі цибулини можна придбати в нашому інтернет - магазині"Райський садочок ".
Готуватися до вигонці треба заздалегідь, з осені. Цибулини підбирайте великі, міцні, без механічних пошкоджень.
Попередньо, щоб уникнути захворювання рослини, цибулини потрібно піддати дезинфекції. Для цього треба потримати їх хвилин 20-30 в червоному розчині марганцівки або розчині фунгіциду (наприклад, «Фітоспорин» або «Фундазол»).
Щоб прискорити процес вигонки, проведіть стимулюючу утворення коренів обробку. Для цього використовуються різні стимулятори коренеутворення. Кращі з них, це «Гетероауксин» і його більш дешевий (але не найгірший!) аналог – «Корневін». Приготуйте розчин препарату. Потім візьміть будь-яку ємність і налийте в неї розчин. Багато лити не треба. Достатньо якщо він буде покривати дно ємності на 1,5 – 2 сантиметри. Помістіть в нього цибулини гіацинта денцями вниз. Тепер ємність треба поставити в прохолодне місце. Якщо вона не особливо велика, то цілком підійде і холодильник. Там цибулини повинні провести мінімум 15 днів. За цей час вони почнуть активно нарощувати коріння.
Але можна обійтися і без стимулюючої підготовки, відразу приступити до посадки.
Посадка гіацинтів на вигонку
Для початку підберіть відповідні ємності. Для вигонки гіацинтів в домашніх умовах краще використовувати звичайні квіткові горщики. Якщо Ви плануєте посадку по одній цибулині в горщик, то використовуйте горщики діаметром від 7 до 9 сантиметрів. Якщо ж хочете посадити кілька гіацинтів в один горщик, то при його виборі враховуйте, що відстань між цибулинами повинно бути не менше 2 сантиметрів. Земля для посадки підійде звичайна листкова (з саду, лісу) з додаванням піску або перліту, щоб вона стала рихлою. У суміш бажано додати шматочки деревного вугілля або розмелені таблетки активованого.
На дні горщика створіть дренажний шар з керамзиту .Спочатку насипте такий шар землі, щоб верхівка поставленої на нього цибулини гіацинта була на одному рівні з верхом горщика. Потім підсипте землі стільки, щоб над її поверхнею залишилася не присипаній третя частина цибулини. Злегка приминаем землю навколо цибулини. На поверхню землі насипте невеликий (до сантиметра) шар піску.
Після того як Ви посадили цибулину гіацинта, їй необхідно створити умови короткочасної штучної зимівлі. Для цього накрийте горщик будь світлонепроникним ковпаком (щільний поліетиленовий або паперовий пакет, квітковий горщик більше за розміром). Ковпак обов'язково повинен мати отвори для вентиляції.
Потім помістіть горщик з гіацинтом в прохолодне місце (приблизно +5-7 градусів) і залиште «зимувати». Зазвичай така зимівля триває до трьох місяців (10 – 12 тижнів), але якщо Ви проводили стимулюючу підготовку, то її термін може скоротитися вдвічі.
Протягом всього часу прохолодного змісту, перевіряйте горщики з гіацинтами. Земля в них не повинна сильно пересихати. Якщо вона трохи підсохла, злегка полийте її прохолодною водою.
Рясно і часто поливати «зимуючі» гіацинти не можна. Земля не повинна бути сирою, лише злегка вологою.
Сигналом виходу гіацинта зі сплячки буде поява зросту. Але не поспішайте переносити його в приміщення. Дочекайтесь появи листочків 2 – 2,5 см завдовжки.
Вигонка гіацинтів у воді
Це дуже поширена технологія. Вигонка таким способом проходить дещо швидше, але правила дотримуватися теж необхідно. Недостатньо просто поставити цибулину у воду. Ідеальна ємність для вигонки гіацинта у воді – спеціальний посудину, але можна пристосувати і звичайний високий стакан. Застосовувати водопровідну воду небажано. Краще розтопити сніг і профільтрувавши воду, скористатися нею. Налийте воду в ємність так, щоб встановлена на краю склянки луковичка гіацинта не торкалася її, але і відстань між поверхнею води і денцем цибулини не перевищувало 1,5 – 2 сантиметри. Після цього їй теж треба створити темні, прохолодні умови. Під світлонепроникним ковпаком і низькій температурі (у холодильнику, наприклад), гіацинт повинен провести пару місяців, поки не почне пускати коріння. Протягом цього часу стежте за рівнем води і при необхідності доливайте її. Коли почнеться процес коренеутворення, посудину з гіацинтом можна переставити в більш тепле місце. При цьому знімати ковпак не потрібно. Знімете його, коли з'явиться росток.
Догляд за гіацинтом в домашніх умовах
Не слід піддавати рослина шоку, і відразу заносити його в тепле приміщення. У природі так не буває! Привчайте його до кімнатної температури поступово. Те ж саме відноситься і до освітлення. Тому спочатку поставте його в притемненное, не дуже тепле (приблизно +10 – 12 градусів) місце на кілька днів.
Після такого адаптаційного періоду можна вже ставити гіацинт ближче до тепла і світла, але теж не надто яскравого. Через короткий час він почне активно відрощувати листя. Ось тепер йому знадобитися максимальне освітлення. Цвітіння гіацинта наступить через три – чотири тижні.
Необхідні умови вирощування:
- Яскраве, розсіяне освітлення (без потрапляння прямих сонячних променів!);
- Температура в межах +20 + 22 градуси;
- Регулярний полив;
- Підживлення комплексним добривом для квітучих рослин.
Квітконіс гіацинта в період цвітіння досить важкий і стебло під його вагою може зігнутися і навіть зламатися. У цьому випадку слід потурбуватися про створення опори.
Зазвичай цвітіння гіацинта тривати двадцять днів. Але цвітіння можна і продовжити, якщо тримати його в більш прохолодних умовах. Це ж відноситься і до збереження цибулини. Щоб вона не перетворилася в «разову», то з початку активного росту і до початку цвітіння, злегка присипайте її снігом. Це загартує і зміцнить цибулину гіацинта.
Висока температура в приміщенні значно скорочує термін цвітіння і послаблює цибулину рослини.
Що робити з гіацинтом після цвітіння
К сожалению, повторно выгнать тот же самый гиацинт на следующий год не получится. Но и спешить выбрасывать луковицу спешить не нужно. Если для выгонки использовался обычный садовый гиацинт, взятый с цветника, то после небольшого отдыха и уже, будучи посаженным, обратно на цветник, он способен зацвести повторно. Через пару лет его можно опять взять для выгонки. Но даже если Вы и не знаете его изначального происхождения, если, к примеру, Вам подарили гиацинт уже в горшке, цветущим, то его тоже можно (и нужно) сохранить. Для этого гиацинт, после окончания цветения, достаточно посадить в открытый грунт. Но есть один тонкий момент. Сажать его еще рано, а значит надо сохранить луковицу гиацинта до срока посадки. Если извлечь его из горшка и хранить как луковицы лилий, тюльпанов, клубни гладиолусов , то есть в сухом виде, то они попросту высохнут и все. Поэтому наиболее разумным будет, продолжать выращивать гиацинт в домашних условиях и после цветения, как обычное комнатное растение. Но, что нужно сделать сразу после цветения гиацинта:
В первую очередь, срезать цветонос;
- Если в одном горшке несколько растений или горшок сильно маленький, то перевалить гиацинт в большую емкость;
- Продолжайте умеренный полив;
- Переместите его в более прохладное место.
В конце весны, когда не будет опасности заморозков, гиацинт можно высаживать в открытый грунт. Сажайте его вместе с комом земли, чтобы не повредить корни. Треть луковицы должна остаться над поверхностью земли. Даже если гиацинт и не зацветет в этом году повторно, он наберется сил для цветения в следующем году и обзаведется детками.м Хороший посадочный материал можно приобрести в интернет - магазине "Райский садочек ".